Wolontariusze w akcji

wpis w: Aktualności1, Wolontariat | 0

Przedświąteczny czas to szczególnie gorący okres dla wolontariuszy. Jest tylu potrzebujących, a święta to najlepszy moment, by zachęcić innych do pomagania potrzebującym!

W piątek 16 III 2018 r. tradycyjnie już wzięliśmy udział w świątecznej zbiórce żywności w sklepie „Opałek” na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia „Kontakt Miast Białystok – Eindhoven”. Dzięki zaangażowaniu uczennic z kl. I a: Magdaleny Bujnowskiej i Gabrieli Jabłońskiej oraz dziewcząt z klasy I e:  Agnieszki Sztuki i Gabrieli Tołkacz wspólnie z pozostałymi wolontariuszami zebraliśmy 850 kg żywności!

We wtorek 20 III 2018 r. dzięki inicjatywie uczennicy kl. II a Marty Buks zorganizowaliśmy w naszej szkole Wiosenny Kiermasz Wielkanocny na rzecz Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego „Przystań” w Kostrach Noskach. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły chętnie kupowali ręcznie robione kartki świąteczne i okolicznościowe, dzięki czemu zebraliśmy 280 zł. Pieniądze przeznaczone zostały na rzecz podopiecznych ośrodka.

Jak co roku wzięliśmy też udział w akcji „Wielkanoc z PCK”. Pomimo chłodu, w dniach 20-21 III 2018 r. członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu: Aleksandra Pietrasz, Julia Wojno, Wiktoria Wolańska i Magda Zimnoch z kl. I a, Dominika Lewicka i Paulina Morawska z kl. I c, Wiktoria Zackiewicz, Aleksandra Kowalczuk, Kacper Gudalewski i Piotr Bykowski z kl. I g oraz Julia Sokolowska z kl. II f wzięli udział w kweście na ulicach Białegostoku. Środki pozyskane podczas kwesty w kwocie 1421,65 zł  zostały przeznaczone na paczki świąteczne dla podopiecznych PCK oraz dofinansowanie obiadów dla najuboższych dzieci z Białegostoku.

Dziękujemy za zaangażowanie i chęć pomocy innym! Jesteście wielcy!