Olimpiada Geograficzna

Miniony weekend upłynął pod hasłem zmagań olimpijskich nie tylko tych w Pjongczangu…
W dniach 10-11 lutego 2018r. odbyły się bowiem zawody okręgowe XLIV Olimpiady Geograficznej.  Towarzyszące im emocje wcale nie były mniejsze niż w Korei Południowej, a stawka, o którą walczyło 50 młodych geografów też niemała, bo 100% na maturze z geografii!
Nasze Liceum reprezentowało dwoje uczniów z klasy II h: Joanna Kalinowska i Szymon Roszkowski. Oboje uzyskali bardzo wysokie noty po trzech, trudnych testach pisemnych. Szczególne gratulacje należą się Szymonowi Roszkowskiemu, który awansował do etapu ustnego Olimpiady zajmując 6. miejsce w województwie po części pisemnej.
W niedzielę Szymon wraz z  gronem najlepszych geografów z naszego okręgu wykonywał zadania Quizu multimedialnego i prezentował wylosowane zagadnienie z zakresu geografii regionalnej.
Wynik naszego ucznia sprawił, że IV Liceum po raz kolejny potwierdziło swoją wysoką, bo trzecią pozycję wśród białostockich liceów. Do udziału w Olimpiadzie przygotowała uczniów pani Danuta Dobreńko.