Pożegnaliśmy gości z Mejszagoły

Ostatnie dwa dni pobytu naszych gości z Mejszagoły upłynęły na aktywnym zwiedzaniu naszego miasta, regionu i stolicy.

Czwartkowe przedpołudnie 30 listopada 2017r. grupa spędziła w uroczym Supraślu, gdzie w programie znalazło się Muzeum Ikon, Pałacyk Buchholtzów i Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa.

Po południu mejszagolscy uczniowie wraz z klasą 2h wzięli udział w Grze Miejskiej Poznaj Białystok. Mieszane zespoły ruszyły do rywalizacji, która polegała na rozwiązywaniu zadań dotyczących historycznych obiektów w centrum miasta. Mimo fatalnej pogody, mokrego śniegu i szybko zapadającego zmroku, wszystkie zespoły z ogromnym zaangażowaniem wykonały wszystkie(!) zadania, które mieli na przygotowanej papierowej planszy i aplikacji w telefonie komórkowym. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątki, a zwycięski zespół – nagrodę główną. Nad organizacją czuwała pani Małgorzata Grabowska.

Piątek 1 grudnia nasi goście wraz z klasą 2a spędzili w Warszawie. Spacer po Starówce i Karkowskim Przedmieściu dostarczył informacji o wielkich Polakach. Grupa ruszyła też śladami Powstania Warszawskiego, oddając hołd jego Bohaterom. Lekcja w Muzeum  Narodowym, bajeczne ilumniacje w Wilanowie i spektakl w Och-Teatrze „Lekcje stepowania" w reż. Krystyny Jandy wypełniły napięty program.