Projekt na Litwie

Skąd mamy najświeższą relację? Z litewskiego wyjazdu w ramach projektu Razem dla Edukacji. Grupa naszych licealistów wyruszyła na Litwę w poniedziałek 6 listopada 2017r. Naszych uczniów wraz z opiekunami – panią Dorotą Bielicką, Ewą Repsz – Korotkich i Joanną Puławską, gości zaprzyjaźnione Gimnazjum im. ks. Józefa Obrembskiego w Mejszagole.

Wyjazd rozpoczął się bardzo atrakcyjnie i relaksacyjnie w cudownym Aquaparku w Druskiennikach. Po południu spotkaliśmy się z uczniami z Mejszagoły, a klasa IVg przygotowała spotkanie integracyjne, które pozwoliło nam bliżej poznać się z naszymi gospodarzami.

Drugi dzień również był pełen wrażeń – po spotkaniu z panią dyrektor Alfredą Jankowską, ruszyliśmy w teren, by poznać miejscowość. Ułatwiła nam to gra miejska, którą przygotowali uczniowie mejszagolskiego gimnazjum wraz z panią Wiolettą Leonowicz. 

Jesiennego popołudnia w Wilnie mogą nam wszyscy pozazdrościć;-) Piękne zabytki, urokliwe uliczki, kresowa atmosfera…

A wieczorem połączył nas sport – rozegraliśmy towarzyski mecz piłki siatkowej. 

Pobyt naszej grupy potrwa do piątku 10 listopada. Przed nimi jeszcze wiele ciekawych zajęć, spotkań warsztatów i wycieczek, z których z pewnością na bieżąco będą nam przesyłać relacje