Pielgrzymka maturzystów

wpis w: Aktualności2 | 0

6 października 2017 r. maturzyści z IV Liceum wzięli udział w Archidiecezjalnej Pielgrzymce na Jasną Górę.

W strugach deszczu powitała ich Częstochowa. Po południu, kiedy wszyscy dotarli na Jasną Górę, Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczęły się spotkania. Szczególnie miło było nam wysłuchać konferencji, którą wygłosił do wszystkich pielgrzymów ks. Wojciech Kapica – do niedawna katecheta w naszym liceum (serdecznie księdza Wojciecha pozdrawiamy!). Nawiązał do hasła tegorocznej pielgrzymki: „Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny" (Łk 1,49), kiedy mówił o rozeznaniu powołania każdego maturzysty.

Mszy św. w intencji maturzystów przewodniczył Jego Ekscelencja ks. biskup Henryk Ciereszko.
Spotkanie zakończyła Droga Krzyżowa, która wyjątkowo, ze względu na pogodę, odbyła się we wnętrzu Bazyliki, a nie na Jasnogórskich Wałach. Przed wyjazdem cała nasza liczna grupa wzięła udział w Apelu Jasnogórskim.

Rozmodlona pielgrzymkowo – maturalna ekipa z IV LO nie tylko zadbała o własne sprawy, ale Matce Bożej powierzyła również całą naszą szkolną społeczność: