Real Maths Talk w Holandii

wpis w: Archiwum - projekty | 0

W pierwszą matematyczną podróż do Holandii ruszyła ekipa IV LO w ramach programu Erasmus+ „Real Maths Talks". W dniach 10 – 14 października 2016r. nauczyciele matematyki z Anglii, Holandii, Litwy, Polski, Turcji i Włoch spotkali się w Comenius College w Rotterdamie.
W skład naszej grupy weszli: pani Marzenna Popławska, pani Joanna Wap i pan Kazimierz Klekotko. Projekt będzie trwał 2 lata, a na spotkaniach roboczych w każdym z wymienionych krajów odbędą się obserwacje lekcji matematyki, dyskusje i poszukiwanie najlepszych metod nauczania matematyki, by uczniowie mogli zrozumieć trudne zagadnienia i polubić tę przydatną i ważną naukę.
Ogromne wrażenie na uczestnikach projektu wywarł sam Rotterdam – pełen urokliwych miejsc, otwartych ludzi, którzy żyją w wielkiej harmonii w tym wielokulturowym środowisku – oraz szkoła – bardzo nowoczesna z niezwykle praktycznym podejściem do kształcenia młodych ludzi. Ciekawym pomysłem są w niej obowiązkowe zajęcia praktyczne dla uczniów w wieku 12-14 lat, które obejmują usługi fryzjersko – kosmetyczne, gotowanie, opiekę nad dzieckiem i osobą w podeszłym wieku.
Jesteśmy pewni, że wymiana doświadczeń i międzynarodowe spotkania pomogą uczynić naszą szkołę miejscem doskonałych, przyjaznych uczniom, bardzo praktycznych rozwiązań – prawdziwej matematyki, która przemawia… w zrozumiałym dla wszystkich języku:)