IV Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Białymstoku

Najlepsze licea w Polsce - Srebrna Szkoła 2017

 

 szkola kreatywnosci

 

Erasmus+

 

 

 

Aktualności

Ilu mamy gości?

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoła bez korepetycji
„Szkoła bez korepetycji” - Sprawozdanie czerwiec 2012 r.

     Wychodząc naprzeciw tym potrzebom z powodzeniem w roku szkolnym 2010/2011 i 2011/2012 realizowaliśmy projekt „Szkoła bez korepetycji” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Proponowaliśmy w nim uczniom klas I-III dodatkowe zajęcia z w/w przedmiotów z podziałem na poziom nauczania (podstawowy, rozszerzony) oraz na zaawansowanie wiedzy ucznia (wyrównawcze, zaawansowane). W celu podniesienia umiejętności myślenia matematycznego i technicznego każdy z naszych „podopiecznych” uczestniczył w co najmniej 30-godzinnym szkoleniu. Poprzez wspomaganie różnymi formami (zajęcia stacjonarne, wykorzystanie blended-learning, konsultacje indywidualne, konkursy, obozy naukowe), metodami (ćwiczenia, doświadczenia, materiały on-line, tablica interaktywna) projekt kompleksowo odpowiedział również na zdiagnozowane problemy dydaktyczne uczniów. Przełamał stereotypy dotyczące płci czym trwale przyczynił się do zmian jakościowych oraz  rozszerzył ofertę edukacyjną szkoły.    

Łącznie objęto projektem 329 uczniów IV LO, z czego 70 osób uczestniczyło w 2 szkoleniach.      

Zajęcia prowadzili edukatorzy cieszący się autorytetem w środowisku nauczycielskim, osiągający w pracy zawodowej znaczące sukcesy. 

Oceny z klasyfikacji rocznej oraz wyniki egzaminu maturalnego jednoznacznie pokazują, że wzrosła liczba uczniów wybierających matematykę, fizykę czy informatykę jako przedmioty zdawane na maturze na poziomie rozszerzonym. Za ilością idzie również jakość – wyniki naszych uczniów plasują się powyżej średniej krajowej.

Projekt „Szkoła bez korepetycji” sprzyjał także promocji szkoły – zarówno rodzice jak i uczniowie w ankietach ewaluacyjnych potwierdzają efekty naszych działań, zaś liczba gimnazjalistów chętnych do nauki w IV Liceum Ogólnokształcącym świadczy, że jest to SZKOŁA PRZYJAZNA UCZNIOM.

Uwaga - dodatkowa rekrutacja

UWAGA Jeśli chcesz uczestniczyć w zajęciach w ramach projektu "Szkoła bez korepetycji" to mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapraszamy przede wszystkim uczennice zainteresowane udziałem w szkoleniu z matematyki.
Zgodnie z ogłoszeniem przekazanym przez dyżurnych poszczególnych klas formularze zgłoszeniowe i inne porzebne w projekcie dokumenty znajdziecie na stronie szkoły oraz u koordynatora s. 58. Termin dodatkowej rekrutacji: 18.03.12 - 30.03.12.

TERMINY ZAJEĆ W PROJEKCIE "SZKOŁA BEZ KOREPETYCJI"

Pierwsze zajęcia w ramach projektu "Szkoła bez korepetycji" w roku szkolnym 2011/2012 rozpoczynamy już od 8 października (sobota).

Szczegóły w pliku TERMINARZ (pobierz)

Więcej informacji u koordynatora projektu p. Wiesławy Suchockiej.

Szkoła bez korepetycji - rekrutacja na zajęcia w roku szkolnym 2011- 2012

logo_poklBiałystok, 10.09.2011


Miło nam poinformować, że od października 2011 IV Liceum Ogólnokształcące ma możliwość realizacji dodatkowych zajęć  z matematyki, fizyki i informatyki dla uczniów naszej szkoły w ramach projektu „SZKOŁA BEZ KOREPETYCJI”

Czytaj więcej...
Uwaga - zmiana terminu zajęć w ramach projektu "Szkoła bez korepetycji"

logo_pokl

W związku z pracami nauczycieli w komisjach egzaminacyjnych sobotnie zajęcia z matematyki
(z 14 maja) w grupach MAT-KL1-PR-W (p. Suchockiej) oraz MAT-KL2-PR-Z (p. Parciak) zostają przeniesione na 4 czerwca.

Dokładne informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń przy sali 58.

Możesz również pobrać aktualny harmonogram spotkań - pobierz plik

Regulamin MINI-KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

REGULAMIN MINI-KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH 

organizowanych w ramach projektu „SZKOŁA BEZ KOREPETYCJI” 

 Celem konkursów jest popularyzacja matematyki, fizyki, informatyki wśród uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku.

Czytaj więcej...
Ważne dokumenty dla uczestników projektu

 

Dokumenty:  

  • REGULAMIN UCZESTNICTWA W PROJEKCIE "SZKOŁA BEZ KOREPETYCJI" (pobierz plik pdf )
  • DEKLARACJA UCZESTNICTWA W PROJEKCIE "SZKOŁA BEZ KOREPETYCJI" (pobierz plik pdf )
Doskonalenie nauczycieli ukierunkowane na sukces szkoły/przedszkola
USUS ES OPTIMUS MAGISTER

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Zrozumiałem