IV Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Białymstoku

Najlepsze licea w Polsce - Srebrna Szkoła 2017

 

 szkola kreatywnosci

 

Erasmus+

 

 

 

Aktualności

Ilu mamy gości?

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Takie klasy tylko w "Czwórce"! Część II

Gimnazjalisto, dalej się zastanawiasz? Oto kolejna porcja dobrych rad... Jeśli masz duszę humanisty - lubisz czytać, mówić, pisać, a historia, wos i język polski sprawiają Ci więcej frajdy niż matematyka, fizyka czy biologia - mamy coś dla Ciebie!
Wybierz klasy: humanistyczno - dziennikarską lub prawniczą. IV LO z tymi profilami to absolutnie najlepsza decyzja, jaką możesz podjąć, porównujac podobne oferty innych szkół w mieście.

 

Dowody:

  • od kilkunastu lat najwyższa pozycja IV LO w rankingach pod względem osiągnięć w wos-owskich olimpiadach społeczno - prawnych (potwierdzone certyfikatami)
  • od kilku lat najwyższe wyniki uczniów w prestiżowych olimpiadach historycznych - w wielu jesteśmy jedyną reprezentacją regionu, zdobywamy laury na szczeblu centralnym
  • abolutnie rekordowa liczba uczestników olimpiad i konkursów wos-owskich i historycznych - setki uczniów z ogromnym entuzjazmem od lat podejmują olimpijskie wyzwania
  • najwyższa w mieście i regionie liczba uczniów wybierajacych na maturze historię i wos, a 100% wyniki mają nie tylko olimpijczycy, ale nawet ci, którzy piszą ten egzamin
  • od kilku lat wysokie notowania w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego
  • najwyższe w mieście wyniki na maturze z języka polskiego
  • najdoskonalej przygotowana kadra, która pobudza pasję, wspiera i pozytywnie motywuje do działania; wszyscy nasi nauczyciele historii, wos i języka polskiego są czynnymi egzaminatorami
  • do tego projekty, wyjazdy, debaty, aktywne zajęcia - pozytywnie zakręceni od lat dowodzimy, że humaniści są przyszłością narodu, który dzięki nim ma duszę!

O wyjatkowych staraniach i wynikach naszej pracy w dziedzinie przedmiotów humanistycznych świadczy wskaźnik EWD (Edukacyjna Wartość Dodana), który odzwierciedla postęp, jakiego dokonali uczniowie w danej szkole. Poniższy wykres (EWD dla przedmiotów humanistycznych naszego liceum na tle trzech innych wiodących liceów w naszym mieście) pokazuje, że IV LO rozwija potencjał intelektualny uczniów, uskrzydla (wznosząca się pozycja na wykresie), nie marnuje ich możliwości, a ich wyniki końcowych egzaminów są jeszcze wyższe niż te "na wejściu" do szkoły.

 Źródło: www.cke.edu.pl/wskazniki-ewd

Krótka galeria pokazuje namiastkę tego, czym zajmują się humaniści w naszej szkole. Każdy znajdzie coś dla siebie. Dołączycie do nich?

 
USUS ES OPTIMUS MAGISTER
Doskonalenie nauczycieli ukierunkowane na sukces szkoły/przedszkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Zrozumiałem