IV Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Białymstoku

Najlepsze licea w Polsce - Srebrna Szkoła 2017

 

 szkola kreatywnosci

 

Erasmus+

 

 

 

Aktualności

Ilu mamy gości?

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.

Podsumowanie roku szkolnego 2009/2010

470 uczestników etapu szkolnego (a więc o 55 więcej niż w poprzednim roku szkolnym) w 29 olimpiadach przedmiotowych, tematycznych i interdyscyplinarnych (o 1 więcej); 102 olimpijczyków II etapu okręgowego (o 36 więcej), w tym blisko połowa - 43 laureatów i wyróżnień (o 11 więcej) w 24 olimpiadach (o 2 więcej) oraz 18 uczniów III etapu centralnego (o 6 więcej), w tym 2 laureatów, 12 finalistów i 4 uczestników w 10 olimpiadach (o 3 więcej).

Olimpijczykami szczebla centralnego byli:

  • w Olimpiadzie Języka Białoruskiego - Aleksandra Maksymiuk (finalistka, kl. III d) – jej opiekunem był nauczyciel spoza IV LO
  •  w XII Olimpiadzie Wiedzy o Prawie – Marta Bohojło (kl. III j, laureatka XII miejsca), Piotr Iwaniuk (kl. III j – finalista), Maciej Oksztulski (kl. III e – finalista) – opiekun wszystkich 3 uczniów: p. Krzysztof Maleszewski
  • w XXXVI Olimpiadzie Geograficznej - Krzysztof Wysocki (kl. I d, finalista) – opiekun p. Danuta Dobreńko
  • w XVIII Olimpiadzie Nautologicznej - Krzysztof Wysocki (kl. I d, uczestnik) – opiekun p. Danuta Dobreńko
  • w XXXIX Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego - Diana Kalinowska (kl. II e – finalistka) - opiekun p. Robert Winnicki
  •  w VIII Olimpiadzie Wiedzy o Unii Europejskiej (Pułtusk) - Monika Grądzka (kl. III j – uczestniczka) – opiekun p. Krzysztof Maleszewski
  •  w X Olimpiadzie „Losy Polaków na Wschodzie po 17 września 1939 r.” - Paulina Onoszko (kl. II j – finalistka, opiekun p. Małgorzata Gwaj) i Karolina Kikolska (kl. II a – finalistka, opiekun p. Krzysztof Maleszewski)
  • w VI Europejskiej Olimpiadzie Społeczno-Prawnej - Maciej Oksztulski (kl. III e – finalista) i Mateusz Rudzki (kl. III j – uczestnik) - opiekun obu uczniów: p. Krzysztof Maleszewski
  • w XIII Olimpiadzie Wiedzy o Unii Europejskiej (Szczecin) - Agnieszka Sawicka (kl. II j – finalistka), Karolina Kondrat (kl. II j – finalistka), Mateusz Rudzki (kl. III j – laureat), Agata Krot (kl. III j – finalistka), Monika Grądzka (kl. III j – finalistka) – po raz pierwszy w historii naszej szkoły w jednym roku szkolnym w jednej olimpiadzie mieliśmy aż 5 uczestników szczebla centralnego (!) - opiekun wszystkich 5 uczniów: p. Krzysztof Maleszewski
  • w III Ogólnopolskiej Olimpiadzie „O Diamentowy Indeks AGH” (w przedmiocie: matematyka) - Justyna Kaplińska (kl. III g – uczestniczka) – opiekun p. Małgorzata Bajguz.

Olimpijczykami szczebla okręgowego byli:

  • XXXIX Olimpiada Biologiczna:

1/ Estera Organek (III c, p. Monika Dziubińska-Hassouna)

2/ Justyna Martyniuk (III c, p. Monika Dziubińska-Hassouna)

3/ Marta Tarasiuk (III c, p. Monika Dziubińska-Hassouna)

4/ Beata Zalewska (II c, p. Monika Zaleska-Szczygieł)

  • LVI Olimpiada Chemiczna:

1/ - 5/ Emilia Kuczewska (II c, p. Alicja Krupicka)

2/ - 6/ Damian Rębacz (II c, p. Alicja Krupicka)

3/ - 7/ Michał Sewastianik (II c, p. Alicja Krupicka)

4/ - 8/ Emilia Szymańska (II c, p. Alicja Krupicka)

5/ - 9/ Krzysztof Kropiwnicki (III c, p. Ewa Noskowicz)

  • XXXVI Olimpiada Geograficzna i XVIII Olimpiada Nautologiczna:

1/ - 10/ Krzysztof Wysocki (I d, p. Danuta Dobreńko) – laureat

2/ - 11/ Stanisława Pisanko (III d, p. Danuta Dobreńko)

3/ - 12/ Adam Kalinowski (III h, p. Henryka Szast)

4/ - 13/ Magda Murzińska (II h, p. Henryka Szast)

  • XXXVI Olimpiada Historyczna:

1/ - 14/ Norbert Kowalski (II j, p. Małgorzata Gwaj)

2/ - 15/ Dorota Piotrowska (II j, p. Małgorzata Gwaj)

3/ - 16/ Łukasz Bondaruk (II j, p. Małgorzata Gwaj)

4/ - 17/ Agnieszka Baranowska (III d, p. Grzegorz Radłowski)

5/ - 18/ Mateusz Jałoszewski (II d, p. Małgorzata Grabowska)

6/ - 19/ Natalia Pankiewicz (I j, p. Małgorzata Grabowska)

7/ - 20/ Marek Tumiel (I j, p. Małgorzata Grabowska)

  • Olimpiada Języka Białoruskiego:

1/ - 21/ Aleksandra Maksymiuk (III d) - laureatka

  • XLI Olimpiada Języka Rosyjskiego:

1/ - 22/ Katarzyna Kalinowska (III h, p. Elżbieta Jabłońska) - wyróżnienie

  • XXXIX Olimpiada Literatury i Języka Polskiego:

1/ - 23/ Diana Kalinowska (II e, p. Robert Winnicki) - laureatka

2/ - 24/ Joanna Jaświłowicz (II c, p. Tamara Mięgoć) - wyróżnienie

3/ - 25/ Emilia Szymańska (II c, p. Tamara Mięgoć) - wyróżnienie

4/ - 26/ Magdalena Romanowska (II e, p. Robert Winnicki) - wyróżnienie

5/ - 27/ Katarzyna Bobel (III a, p. Maria Rogalska)

6/ - 28/ Agnieszka Baranowska (III d, p. Tamara Mięgoć)

7/ - 29/ Małgorzata Lach (III d, p. Tamara Mięgoć)

8/ - 30/ Karolina Ślusarz (II d, p. Robert Winnicki)

9/ - 31/ Monika Lewszuk (II d, p. Robert Winnicki)

10/ - 32/ Ewa Czaczkowska (II d, p. Robert Winnicki)

11/ - 33/ Joanna Lach (II e, p. Robert Winnicki)

12/ - 34/ Gabriela Gil (II e, p. Robert Winnicki)

  • LI Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym:

1/ - 35/ Mateusz Rudzki (III j, p. Krzysztof M. Maleszewski) - wyróżnienie

2/ - 36/ Jakub Szczygieł (II a, p. Krzysztof M. Maleszewski)

3/ - 37/ Monika Grądzka (III j, p. Krzysztof M. Maleszewski)

  • XVII Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka:

1/ - 38/ Dominika Jurkiewicz (III j, p. Krzysztof M. Maleszewski) - wyróżnienie

2/ - 39/ Michał Matys (III j, p. Krzysztof M. Maleszewski) - wyróżnienie

3/ - 40/ Robert Suchocki (III j, p. Krzysztof M. Maleszewski) - wyróżnienie

4/ - 41/ Patrycja Sokołowska (III j, p. Krzysztof M. Maleszewski) - wyróżnienie

5/ - 42/ Maciej Oksztulski (III e, p. Krzysztof M. Maleszewski) - wyróżnienie

6/ - 43/ Michał Kondratiuk (III j. p. Krzysztof M. Maleszewski) - wyróżnienie

  • VIII Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej (Pułtusk):

1/ - 44/ Monika Grądzka (III j, p. Krzysztof M. Maleszewski) - laureatka

2/ - 45/ Mateusz Rudzki (III j, p. Krzysztof M. Maleszewski) - wyróżnienie

3/ - 46/ Agata Krot (III j, p. Krzysztof M. Maleszewski)

4/ - 47/ Patrycja Sokołowska (III j, p. Krzysztof M. Maleszewski)

  • X Olimpiada „Losy Polaków na Wschodzie po 17 września 1939 r.”:

1/ - 48/ Paulina Onoszko (II j, p. Małgorzata Gwaj) - laureatka

2/ - 49/ Karolina Kikolska (II a, p. Krzysztof M. Maleszewski) - laureatka

3/ - 50/ Łukasz Bondaruk (II j, p. Małgorzata Gwaj)

4/ - 51/ Magdalena Stankiewicz (I a, p. Krzysztof M. Maleszewski)

  • VIII Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki:

1/ - 52/ Natalia Suszko (III h. p. Henryka Szast)

2/ - 53/ Monika Dekarz (III h. p. Henryka Szast)

3/ - 54/ Monika Piekutowska (III h. p. Henryka Szast)

  • XX Olimpiada Teologii Katolickiej:

1/ - 55/ Adam Łoszewski (II c, ks. Marcin Kuczyński) - wyróżnienie

2/ - 56/ Emilia Kuczewska (II c, ks. Marcin Kuczyński)

3/ - 57/ Małgorzata Sielewińska (II c, ks. Marcin Kuczyński)

  • XIV Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności:

1/ - 58/ Karolina Solnik (II h, p. Celina Bieła) - wyróżnienie

2/ - 59/ Katarzyna Leoniuk (III g, p. Celina Bieła) 

  • V Olimpiada Przedsiębiorczości:

1/ - 60/ Marek Popławski (III h, p. Iwona Bezubik)

2/ - 61/ Karol Ciulkin (III h, p. Iwona Bezubik)

3/ - 62/ Barbara Czyżewska (II j, p. Iwona Bezubik)

4/ - 63/ Katarzyna Dziuba (III h, p. Iwona Bezubik) 

  • VI Europejska Olimpiada Społeczno-Prawna:

1/ - 64/ Mateusz Rudzki (III j, p. Krzysztof M. Maleszewski) - laureat

2/ - 65/ Maciej Oksztulski (III e, p. Krzysztof M. Maleszewski) - laureat

3/ - 66/ Dominika Jurkiewicz (III j, p. Krzysztof M. Maleszewski) - wyróżnienie

4/ - 67/ Damian Leśniewski (I j, p. Krzysztof M. Maleszewski) - wyróżnienie

5/ - 68/ Agnieszka Abramowicz (I j, p. Krzysztof M. Maleszewski)

  • XIII Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej (Szczecin):

1/ - 69/ Agnieszka Sawicka (II j, p. Krzysztof M. Maleszewski) - laureatka

2/ - 70/ Karolina Kondrat (II j, p. Krzysztof M. Maleszewski) - laureatka

3/ - 71/ Mateusz Rudzki (III j, p. Krzysztof M. Maleszewski) - laureat

4/ - 72/ Agata Krot (III j, p. Krzysztof M. Maleszewski) - laureatka

5/ - 73/ Monika Grądzka (III j, p. Krzysztof M. Maleszewski) - laureatka

6/ - 74/ Maciej Oksztulski (III e, p. Krzysztof M. Maleszewski) - wyróżnienie

7/ - 75/ Małgorzata Lach (III d, p. Marek Kawczyński)

  • XII Olimpiada Wiedzy o Prawie:

1/ - 76/ Piotr Iwaniuk (III j, p. Krzysztof M. Maleszewski) – laureat

2/ - 77/ Marta Bohojło (III j, p. Krzysztof M. Maleszewski) - laureatka

3/ - 78/ Maciej Oksztulski (III e, p. Krzysztof M. Maleszewski) - laureat

4/ - 79/ Michał Kondratiuk (III j, p. Krzysztof M. Maleszewski) - laureat

5/ - 80/ Michał Matys (III j, p. Krzysztof M. Maleszewski) - laureat

6/ - 81/ Dominika Jurkiewicz (III j, p. Krzysztof M. Maleszewski) - wyróżnienie

7/ - 82/ Robert Suchocki (III j, p. Krzysztof M. Maleszewski) - wyróżnienie

8/ - 83/ Mateusz Kozłowski (III j, p. Krzysztof M. Maleszewski) - wyróżnienie

9/ - 84/ Adam Krzewski (I a, p. Krzysztof M. Maleszewski) - wyróżnienie

10/ - 85/ Agata Krot (III j, p. Krzysztof M. Maleszewski) - wyróżnienie

11/ - 86/ Tomasz Wysocki (I j, p. Krzysztof M. Maleszewski) - wyróżnienie

12/ - 87/ Aneta Kowalewicz (I a, p. Krzysztof M. Maleszewski)

13/ - 88/ Dariusz Kiercul (III j, p. Krzysztof M. Maleszewski)

14/ - 89/ Karolina Ziniewicz (III j, p. Krzysztof M. Maleszewski)

15/ - 90/ Justyna Gryko (III a, p. Krzysztof M. Maleszewski)

16/ - 91/ Anna Pawelska (II e, p. Krzysztof M. Maleszewski)

17/ - 92/ Anita Harężlak (II e, p. Krzysztof M. Maleszewski)

18/ - 93/ Karolina Kikolska (II a, p. Krzysztof M. Maleszewski)

19/ - 94/ Jakub Szczygieł (II a, p. Krzysztof M. Maleszewski)

20/ - 95/ Magdalena Stankiewicz (I a, p. Krzysztof M. Maleszewski)

  • IV Olimpiada Mediewistyczna

1/ - 96/ Krzysztof Kossakowski (I g, p. Małgorzata Gwaj) – wyróżnienie

  • II Olimpiada Wiedzy o Finansach „Banki w akcji”:

1/ - 97/ Tomasz Matwiejczyk (III i, p. Iwona Bezubik)

  • XVIII Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK:

1/ - 98/ Karolina Solnik (II h, p. Barbara Kukiełko, Celina Bieła) - wyróżnienie

  • XXXIII Olimpiada Języka Francuskiego

1/ - 99/ Magdalena Romanowska (IIe, p. Małgorzata Sadowska)

  • XXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

1/ - 100/ Tomasz Wieleszczyk (III c, p. Monika Dziubińska)

2/ - 101/ Kacper Piech (II c, p. Monika Zaleska-Szczygieł)

  • III Ogólnopolska Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH”

1/ - 102/ Justyna Kaplińska (III g, p. Małgorzata Bajguz) – laureatka

 

KONKURSY

W konkursach pozaszkolnych największe sukcesy odnieśli:

  • w etapach międzyszkolnych, miejskich i rejonowych:

- VII Międzyszkolny Konkurs o M. Skłodowskiej – Curie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych – II m. zespół w składzie: Katarzyna Klim, Anna Krawczeniuk i Aneta Słoma (wszystkie z I c) p. Ewy Noskowicz

  • w etapach wojewódzkich, okręgowych i regionalnych:

- zorganizowanie debaty pt. „Czym byłaby Unia Europejska bez Polski?” w ramach etapu regionalnego V Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o UE „Gwiezdny Krąg” – III miejsce w kraju zespół w składzie: Damian Leśniewski (kl. I j), Agnieszka Abramowicz (I j) i Aneta Kowalewicz (Ia) p. Krzysztofa Maleszewskiego

- esej w ramach II etapu (wojewódzkiego) II Podlaskiego Konkursu Wiedzy o UE „Moje miejsce w Europie” – jedna z trzech najlepszych prac w województwie – zespół w składzie: Mateusz Rudzki, Agata Krot i Monika Grądzka (wszyscy – III j) p. Krzysztofa Maleszewskiego

- Konkurs Fotograficzny „Białostockie Ślady bł. ks. Michała Sapoćko” – I m. Andrzej Kierzkowski (III i), p. Roberta Sołowieja

- Konkurs Recytatorski z Języka Francuskiego „Francophonie poetique” – I m. Dorota Choińska (I e) p. Małgorzaty Sadowskiej

- VII Podlaski Festiwal Szkolnych Zespołów Muzycznych „Akolada” – I m. zespół w składzie: Karol Korwek (III a), Anna Żołyńska (III a), Natalia Grzędzińska (II e) i Anna Pawelska (II e) p. Marii Rogalskiej

- III etap II Podlaskiego Konkursu Wiedzy o UE „Moje miejsce w Europie” – I m. zespół w składzie: Mateusz Rudzki, Agata Krot i Monika Grądzka (wszyscy – III j) p. Krzysztofa Maleszewskiego

  • w etapach krajowych, ogólnopolskich:

- V Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o UE „Gwiezdny Krąg” - IV miejsce w kraju zespół w składzie: Damian Leśniewski (kl. I j), Agnieszka Abramowicz (I j) i Aneta Kowalewicz (I a) p. Krzysztofa Maleszewskiego

- VII Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w Scrabble – III miejsce w kraju zespół w składzie: Dominika Krysiewicz (I a) i Paula Wołosik (I d) oraz IV miejsce w kraju zespół w składzie: Piotr Godlewski i Paweł Halicki (obaj III e) p. Krzysztofa Maleszewskiego

- Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Polska Piastowska” – VIII m. i wyróżnienie Mateusz Tołłoczko (II h) p. Małgorzaty Gwaj.

 
Doskonalenie nauczycieli ukierunkowane na sukces szkoły/przedszkola
USUS ES OPTIMUS MAGISTER

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Zrozumiałem