IV Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Białymstoku

Najlepsze licea w Polsce - Srebrna Szkoła 2017

 

 szkola kreatywnosci

 

Erasmus+

 

 

 

Aktualności

Ilu mamy gości?

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

Podsumowanie roku szkolnego 2013/2014

OLIMPIADY
Zestawienie ogólne

  • W roku szkolnym 2013/14 uczniowie IV LO w Białymstoku wzięli udział w 32 olimpiadach – łącznie 764 osoby:

- 257 osóbw 15 olimpiadach kat. A,

- 210 osób w 6 olimpiadach kategorii B,

- 297 osób w 11 olimpiadach kategorii C.

  • W etapie okręgowym uczestniczyliśmy w 24 olimpiadach – 186 osób
  • W etapie centralnym uczniowie brali udział w 12 olimpiadach – 40 osób. Najwięcej uczestników etapu centralnego reprezentowało nasze liceum w II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o III RP – 21 osób (opiekun – p. K. Maleszewski).
  • Najwięcej uczestników miały olimpiady:
  • V Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie – 90 osób (opiekun – p. K. Maleszewski)
  • II Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o III RP – 67 osób (opiekun – p. K. Maleszewski)
  • Olimpiada Wiedzy Ekologicznej – 63 osób (opiekun p. A. Snarska, p. C. Bieła, p. M. Zaleska)
  • Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Świecie Antycznym - 63 osoby (opiekunowie p. M. Grabowska, p. M. Kawczyński, pG. Radłowski)
  • XXXVIII Olimpiada Języka Angielskiego – 58 osób (opiekunowie – zespół nauczycieli j. angielskiego)
  • I Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o UE – 45 osób (opiekun – p. K. Maleszewski)
  • XVI Olimpiada Wiedzy Prawie – 42 osoby (opiekun – p. K. Maleszewski)
  • XL Olimpiada Historyczna – 40 osób (opiekunowie p. M. Grabowska, p. M. Kawczyński, pG. Radłowski)

Uczniowie uzyskali 23 tytuły laureata i 14 tytułów finalisty szczebla centralnego.

Osiągnięcia szczebla centralnego

Tytuł LAUREATA na szczeblu centralnym uzyskały następujące osoby:

XL Olimpiada Historyczna - opiekun p. Małgorzata Grabowska:

  • Przemysław Supiński, kl. IIIj

Olimpiada Języka Białoruskiego:

  • Julita Nikołajuk, kl. III a

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Świecie Antycznym -opiekun p. Marek Kawczyński:

  • Adam Warawko, kl. 2e

IX Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o UE „Gwiezdny Krąg” -opiekun p. Krzysztof Maleszewski:

  • Osmólski Sebastian, kl. IIi

XVI Olimpiada Wiedzy Prawie -opiekun p. Krzysztof Maleszewski:

  • Łupińska Aneta, kl. II e 
  • Dziemianko Martyna, kl. III j 

II Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o III RP - opiekun p. Krzysztof Maleszewski

  • Hubert Limberger, kl. IIIj
  • Adam Warawko, kl. IIe
  • Paulina Solnik, kl. IIIj
  • Magdalena Brud, kl. IIi
  • Patrycja Kociakowska, kl. IIIc
  • Anna Sosnowska, kl. IIIe
  • Gabriela Włodarczyk, kl. IIIe
  • Emilia Dakowicz, kl. IIi
  • Sebastian Osmólski, kl. IIi
  • Magdalena Zalewska, kl. IIIa
  • Joanna Kraskiewicz, kl. IIIe
  • Jacek Konicki, kl. IIIj

­­I Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym - opiekun p. Krzysztof Maleszewski:

  • Hubert Limberger, kl. III j
  • Gabriela Włodarczyk, kl. IIIe
  • Adam Warawko, kl. II e

I Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o UE - opiekun p. Krzysztof Maleszewski:

  • Damian Martyniuk, kl. IIIa
  • Karolina Korzonek, kl. IIIa

Tytuł FINALISTY na szczeblu centralnym uzyskały następujące osoby:

XL Olimpiada Geograficzna - opiekun p. Danuta Dobreńko:

  • Przemysław Supiński, kl. IIIj

LV Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym - opiekun p. Krzysztof Maleszewski:

  • Limberger Hubert, kl. IIIj

Olimpiada Prawosławnej Wiedzy Religijnej - opiekun p. Grażyna Karpiuk:

  • Julita Nikołajuk, kl. III a

XVI Olimpiada Wiedzy Prawie - opiekun p. Krzysztof Maleszewski:

  • Jóźwiak Damian, kl. III j
  • Grabowska Natalia, kl. III j  

II Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o III RP - opiekun p. Krzysztof Maleszewski:

  • Anna Pieroszczuk, kl. IIe
  • Magdalena Cimaszewska, kl. IIIe
  • Karolina Grzegorek, kl. IIe
  • Kamil Kleczyński, kl. IIIa
  • Aneta Łupińska, kl. IIa
  • Katarzyna Fronc, kl. IIIa
  • Izabela Lewicka, kl. IIIe
  • Paulina Maliszewska, kl. IIIj
  • Ewelina Wądołowska, kl. IIe

 KONKURSY POZASZKOLNE

W bieżącym roku szkolnym braliśmy udział w 35 konkursach pozaszkolnych (organizowanych przez inne podmioty niż IV LO) wzięło udział 840 uczniów naszej szkoły.

W konkursach pozaszkolnych sukcesy odnieśli:

w etapach międzynarodowych:

 

Konkurs matematyczny „Kangur”, opiekun p. Marzenna Popławska:

  • bardzo dobry wynik: Witali Bułatow, kl. II f i Grzegorz Rećko, kl. III f

Konkurs matematyczny Pangea, opiekun p. Marzenna Popławska:

  • V m. w Polsce – Witali Bułatow, kl. II f
  • VI m. w Polsce – Adam Bajguz, kl. II f

XII Finał Konkursu Recytat. Poezji Rosyjskiej „Srebrny Wiek Rosyjskiej Poezji”:

  • finaliści: Adrianna Skokowska, kl. II f, opiekun p. Elżbieta Jabłońska, Aleksandra Sielawa kl. II c, opiekun p. Elżbieta Jabłońska
  • laureat-wyróżnienie -  Dorota Szajkowska, kl. I c, opiekun p. Tamara Mięgoć

w etapach ogólnokrajowych:


I etap ogólnopolskiego konkursu "Przygotuj się do olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym" - opiekun p. Krzysztof Maleszewski

I m-sce zespołowo osiągnęli uczniowie klas: Ia, Ic, Ie, If, Ig, Ih, Ii, Ij, IIe, IIi, IIIa, IIIe, IIIi, IIIj,Ib, IIb, IId, IIj, IIIc

I m-sce indywidualnie:Damian Jóźwiak III j, Karolina Korzonek III a, Aleksandra Naliwajko II e, Mateusz Lewczuk II i, Sebastian Kożuszko I a, Michał Błaszczuk II e

 

 

Ogólnopolski konkurs geograficzny „Geo-Planeta”, opiekun p. Danuta Dobreńko;

  • III m. (laureat) - Przemysław Supiński kl. III j

 

Ogólnopolski Konkurs  Wiedzy o Prawie Pracy „Poznaj swoje prawa w pracy”, opiekun p. Iwona Bezubik:

  • finalistka etapu centralnego - Ewa Grygoruk  kl. III j

Matematyczne Preteksty:

  • III m-sce - Justyna Gołębiewska kl. I h, opiekun p. Marzena Popławska
  • III m-sce - Kamila Puzan kl. II h, opiekun p. Jolanta Świerzyńska
  • V m-sce - Wysocki Tomasz kl. II f, opiekun p. Piotr Worobiej
  • V m-sce - Makświej Izabela kl. II f, opiekun p. Piotr Worobiej
  • VI m-sce - Agnieszka Gryko kl. I e, opiekun p. Marzena Popławska
  • VII m-sce - Dorota Muszyńska kl. I h, opiekun p. Jolanta Świerzyńska
  • VII m-sce – Kamil Klim kl. II j, opiekun p. Piotr Worobiej

 

XII Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Scrabble – Kutno 2014, opiekun p. Krzysztof Maleszewki:

  • III m. - Elżbieta Gęsiewska

w etapach wojewódzkich, diecezjalnych:

 

MAT – wygrywa Miłość Akceptacja Tolerancja  - na tekst i wykonanie piosenki, opiekun p. Helena Sajewicz:

                                   I m-sce - Izabela Bielecka III b, Jakub Kordy Ih

 

Czy znasz twórczość A. Pilipiuka? – konkurs czytelniczy, opiekunowie: p. Grażyna Leonowicz, p. Joanna Puławska, p. Alicja Krętowska:

II m-sce - Marta Wysocka, kl. III c

 

Czy znasz twórczość A. Pilipiuka? – konkurs plastyczny, opiekunowie: p. Grażyna Leonowicz, p. Joanna Puławska:

I m-sce - Aneta Olszewska, kl. I i,

 

„Historia Białegostoku i województwa podlaskiego”, opiekun p. Małgorzata Grabowska:

  III m-sce (laureat) –  Konrad Zalewski, kl. I j

 

Moje pasje, moje stypendium, opiekunowie: p. Grażyna Leonowicz, p. Joanna Puławska:

  I m-sce - Maria Bystrowska, kl. I a,

 

„Pomniki znane i nieznane”–konkurs fotograficzny, opiekunowie: p. Dorota Bielicka, p. Grażyna Leonowicz, p. Joanna Puławska, p. Marcin Rogalski:

I m-sce – Iwanowicz Kamila, kl. II d

 

„Mistrz Gramatyki Języka Rosyjskiego 2014”, opiekun p. Elżbieta Jabłońska:

III m-sce – Witali Bułatow kl. II f

 

Olimpiada wiedzy na temat bezpieczeństwa narodowego i wewnętrznego Rzeczpospolitej Polskiej pt. „Bezpieczeństwo narodowe i wewnętrzne RP”, opiekun p. Barbara Kukiełko

II m-sce - Ewelina Mocarska kl. I i

 

XXV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Filmie (etap wojewódzki), opiekun p. Alicja Krętowska:

II m-sce– Jakub Kazberuk kl. III a, Maciej Kułak kl. III a – zespół

 

I runda X Białostockiej Grand Prix Scrabble 2014, opiekunp. K. Maleszewski:

II m-sce - Szymon Opolski, kl. II i

III m-sce - Daria Muszyńska, kl. I h

 

KONKURSY SZKOLNE

W roku szkolnym 2013/2014 odbyło się 14 konkursów szkolnych (organizowanych przez IV LO). Wzięło w nich udział 262 uczniów.

Najwięcej osób uczestniczyło w II Konkursie na Felieton62 os. (organizatorzy p. Tamara Mięgoć, p. Dorota Bielicka), w Szkolnym Konkursie Strzeleckim42 os. (organizator p. Barbara Kukiełko) oraz w szkolnym konkursie na recenzję książki Lubię czytać (edycja pisemna) – 31 os. (organizatorzy p. Grażyna Leonowicz, p. Joanna Puławska, p. Elżbieta Topczewska-Kuć).

 
USUS ES OPTIMUS MAGISTER
Doskonalenie nauczycieli ukierunkowane na sukces szkoły/przedszkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Zrozumiałem