IV Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Białymstoku

Najlepsze licea w Polsce - Srebrna Szkoła 2017

 

 szkola kreatywnosci

 

Erasmus+

 

 

 

Aktualności

Ilu mamy gości?

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Podsumowanie roku szkolnego 2012/2013

Olimpiady

Zestawienie ogólne:

W roku szkolnym 2012/13 uczniowie IV LO w Białymstoku wystartowali w 30 olimpiadach przedmiotowych i interdyscyplinarnych.

  • W etapach okręgowych olimpiad przedmiotowych uczestniczyło 317 uczniów naszej szkoły. Najliczniej reprezentowani byliśmy w następujących olimpiadach:
  • XXI Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka – 5, 
  • VIII Olimpiada Przedsiębiorczości – 5, 
  • XLIV Olimpiada Języka Rosyjskiego – 6, 
  • XLII Olimpiada Biologiczna – 8, 
  • XXXIX Olimpiada Historyczna – 9, 
  • VI Ogólnopolska Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH” – w sumie 10 (w przedmiocie: matematyka i fizyka razem), 
  • XLII Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – 11, 
  • XXXIX Olimpiada Geograficzna – 14, 
  • XV Olimpiada Wiedzy Prawie – 15, 
  • VIII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie „Gwiezdny Krąg” – 34, 
  • I Olimpiada Wiedzy o III RP – 60, 
  • IV Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie – 112.

  • W etapach centralnych wzięło udział 50 uczniów - 22 osób uzyskały tytuł laureata, 11 tytuł finalisty. Najwięcej uczestników etapu centralnego miały olimpiady:
  • I Olimpiada Wiedzy o III RP – 25, (opiekun  p. Krzysztof Maleszewski), 
  • VIII Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie „Gwiezdny Krąg” -8 (opiekun  p. Krzysztof Maleszewski), 
  • Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH6 (opiekun p. Paweł Andryszak).

Osiągnięcia na szczeblu centralnym poszczególnych olimpiad:

  • XXXIX Olimpiada Geograficzna – finalista Jakub M. Sawicki kl. IIIh, opiekun p. Danuta Dobreńko 
  • Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH – laureat Dariusz Komosiński kl. IIIg, finalista Mateusz Łaciński kl.IIIg, opiekun p. Paweł Andryszak 
  • Olimpiada Innowacji Technicznych – finalista Tomasz Szczurko kl. IIIg, opiekun p. Paweł Andryszak
  • XLIV Olimpiada Języka Rosyjskiego – finalistka Maryia Turlai kl. IId, opiekun p. Barbara Ostaszewska 
  • XLIII Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – laureatka (2 m.) Urszula Szuberska kl. IIIe, opiekun p. A. Wolańska, finalistki Marlena Rzepniewska kl. IIj i Anna Sosnowska kl. IIe, opiekun p. R. Winnicki 
  • XXV Olimpiada Filozoficzna – laureatka Julia Zakrzewska kl. IIIe, opiekun p. M. Rogalski 
  • Olimpiada Wiedzy o Świecie Antycznym – finalista Marcin Dyszkiewicz kl. IIIj, opiekun p. Małgorzata Gwaj 
  • VIII Finał Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie „Gwiezdny Krąg” – laureaci Karolina Bogusz kl. IIIa, Paulina Czarnomysa kl. IIIj, Zuzanna Gorbacz kl. IIIj, opiekun p. Krzysztof Maleszewski 
  • XV Olimpiada Wiedzy o Prawie – laureaci Katarzyna Tolko kl. IIIj, Marcin Płoński kl. IIIe, opiekun p. Krzysztof Maleszewski 
  • III Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Integracji Europejskiej – finaliści Katarzyna Tolko kl.IIIj, Zuzanna Gorbacz kl. IIIj, opiekun p. Krzysztof Maleszewski 
  • I Olimpiada Wiedzy o III RP – laureaci Michalina Dąbrowska kl. IIIj, Anna Hajduczenia kl. IIIj, Ciwoniuk Agnieszka kl. IIIj, Chomik Julita kl. IIIj, Monika Kazimierczuk kl. IIIe, Zuzanna Gorbacz kl. IIIj, Katarzyna Farfułowska kl. IIIe, Rafał Myśliwiec kl. IIIe, Aleksandra Kos kl. IIIj, Emilia Więsław kl. IIIj, Natalia Kuźmicka kl. IIIj, Joanna Sienkiewicz kl. IIIa, opiekun p. Krzysztof Maleszewski. 
  • Ogólnopolska Olimpiada Prawosławnej Wiedzy ReligijnejSzymaniuk Damian kl. Ih - laureat I miejsca, Uścinowicz Zofia kl. Ia – laureatka IV miejsca, opiekun p. Karpiuk Grażyna.

Konkursy pozaszkolne

W bieżącym roku szkolnym w konkursach pozaszkolnych (organizowanych przez inne podmioty niż IV LO) wzięło udział 454 uczniów naszej szkoły - 25 konkursów.

W konkursach pozaszkolnych największe sukcesy odnieśli:

  • w etapach wojewódzkich, okręgowych, diecezjalnych:
  • Czy znasz twórczość Jacka Komudy? – konkurs plastyczny – Klimaszewska Emilia kl. II i – II m., Beata Lipiszko kl. III i – wyróżnienie, opiekunowie p. G. Leonowicz, p. A. Krutul, p. M. Kawczyński 
  • Mój pomysł na biznes – Pacewicz Anna kl. II i, Karpuk Julia kl. II i, Zadykowicz Michał kl. II i – I m., Pełszyńska Weronika kl. II h, Grabowska Natalia kl. II h, Gołko Łukasz kl. II h, Lewandowski Jakub kl. II h – III m., Zapisek Gabriela kl. II i, Szczepańczyk Tomasz kl. II i, Gołębiewski Paweł kl. II i – IV m., opiekun p. I. Bezubik 
  • Matematyka w obiektywie - Ostapczuk Piotr kl Ic – II m., Chrościcka Urszula kl. Ic – III m., opiekun p. Elżbieta Mucha 
  • Ogólnopolski Konkurs Ojczyzny Polszczyzny – Dariusz Komosiński kl III g – II m. (awns do etapu ogólnopolskiego), opiekun p. K. Nurkowska 
  • III Łomżyński Konkurs MatematycznyDubicka Natalia kl. IIi - finalistka, Kałużna Anna kl. IIj -I m., opiekun p. Beata Bućko 
  • I Wojewódzki Konkurs Piosenki Europejskiej - Agata Chwaszczewska kl. IIIe – wyróżnienie, opiekun p. M. Sadowska 
  • IV Konkurs Wiedzy o Rodzinie - Rafał Kierdylewicz kl. II c – I m., Urszula Bajda kl. IIc – II m., Karolina Mystkowska kl. IId – III m., opiekun p. Helena Sajewicz 
  • V Olimpiada „Myśli Jana Pawła II” - Romańczuk Kinga kl. Ia – awans do etapu ogólnopol., opiekun p. Robert Sołowiej 
  • XVII Ogólnopolski Konkursu Wiedzy Biblijnej - Walenciej Agnieszka kl. IIIa - awans do etapu ogólnopol., opiekun p. Robert Sołowiej 
  • XIV Podlaskie Mistrzostwa w Ortografii - Dariusz Komosiński kl. IIIg – I m., Anna Dziewiątkowska kl. IIIa – II m., opiekun p. K. Nurkowska, p. E. Topczewska – Kuć 

  • w etapach ogólnokrajowych:
  • Ogólnopolski Konkurs Geograficzny GeoPlaneta - Sylwia Łupińska kl. IIIh – I m., opiekun p. D. Dobreńko 
  • XI Konkurs Recytatorski Poezji Rosyjskiej - Katarzyna Charkiewicz kl. II c - Grand Prix, Adrianna Skokowska kl. If – finalistka, opiekun p. Barbara Ostaszewska, p. Elżbieta Jabłońska 
  • Jak kochać dziecko? – konkurs fotograficzny – Justyna Tobolczyk kl. IIIc - I m.,  Natalia Bogdan kl. I a, Aleksandra Karpowicz kl. III i, Dominika Piekarska kl. III d, Justyna Tobolczyk kl. III c – wyróżnienia, opiekunowie p. G. Leonowicz, p. J. Puławska, p. A. Krętowska, p. E. Jabłońska 
  • XI Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki - Agnieszka Łapszys kl. IIIh – I m., Marlena Trusiak kl. IIIh – II m., opiekun p. D. Dobreńko, H. Szast
  • Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „Alchemik” – wyróżnienia: Witali Bułatow kl. If, Mateusz Siemieniuk kl. IIc, Rafał Kierdelewicz kl. IIc, opiekun p. Ewa Noskowicz.

Konkursy szkolne

W II semestrze roku szkolnego 2012/2013 odbyło się 7 konkursów szkolnych (organizowanych przez IV LO). Wzięło w nich udział 110 uczniów.

 
USUS ES OPTIMUS MAGISTER
Doskonalenie nauczycieli ukierunkowane na sukces szkoły/przedszkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Zrozumiałem