IV Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Białymstoku

Najlepsze licea w Polsce - Srebrna Szkoła 2017

 

 szkola kreatywnosci

 

Erasmus+

 

 

 

Aktualności

Ilu mamy gości?

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.

Podsumowanie roku szkolnego 2008/2009

415 uczestników etapu szkolnego w 28 olimpiadach przedmiotowych; 66 olimpijczyków II etapu okręgowego (w tym blisko połowa - 32 laureatów i wyróżnień) w 22 olimpiadach przedmiotowych oraz 12 uczniów III etapu centralnego (w tym 5 laureatów, 6 finalistów i 1 uczestnik) w 7 olimpiadach przedmiotowych, w tym:

  • IX Olimpiada Teologii Prawosławnej - 3 laureatów etapu okręgowego i 3 uczestników etapu centralnego: Paweł Karczewski (kl. I i - po raz pierwszy w historii szkoły laureat I miejsca w Polsce), Tomasz Matwiejczyk (kl. II i - finalista), Michał Uścinowicz (kl. II d - finalista) - opiekun wszystkich 3 uczniów: p. Grażyna Karpiuk
  • Olimpiada Języka Białoruskiego - 2 laureatów etapu okręgowego i 2 uczestników etapu centralnego: Magdalena Sakowicz (laureatka V miejsca, kl. II e) i Aleksandra Maksymiuk (finalistka, kl. II d)
  • XL Olimpiada Języka Rosyjskiego - 2 uczestników etapu okręgowego (w tym 1 laureat) i 1 uczestnik etapu centralnego: Alicja Mirończuk (kl. III c, laureatka VIII miejsca) - opiekun: p. Barbara Ostaszewska
  • L Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym - 4 uczestników etapu okręgowego (w tym 1 laureat) i 1 uczestnik etapu centralnego: Mateusz Kondrat (kl. III a) - opiekun: Krzysztof Maleszewski
  • XVI Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka - 6 uczestników etapu okręgowego (w tym 1 laureat i 4 wyróżnienia) i 1 uczestnik etapu centralnego: Marta Dąbrowska (kl. III a, finalistka) - opiekun: p. Krzysztof Maleszewski
  • XXXV Olimpiada Wiedzy Technicznej - 2 uczestników etapu okręgowego (w tym 1 laureat) i 1 uczestnik etapu centralnego: Arkadiusz Krassowski (kl. III g, finalista) - opiekun: p. Ewa Gobcewicz
  • XI Olimpiada Wiedzy o Prawie - 3 laureatów i 6 wyróżnień etapu okręgowego oraz 3 uczestników etapu centralnego: Agata Krot (kl. II j, laureatka III miejsca), Michał Matys (kl. II j - laureat XI miejsca), Karolina Ziniewicz (kl. II j - finalistka XX miejsca) - opiekun wszystkich 3 uczniów: p. Krzysztof Maleszewski (po raz pierwszy w historii tej Olimpiady w etapie centralnym wzięło udział aż 3 uczniów z jednej szkoły).

 

  • V Europejska Olimpiada Społeczno-Prawna - 3 uczestników etapu krajowego (II, warszawskiego), w tym 2 wyróżnienia
  • XXXVIII Olimpiada Biologiczna - 1 uczestnik etapu okręgowego
  • LV Olimpiada Chemiczna - 1 uczestnik etapu okręgowego
  • XXXV Olimpiada Historyczna - 4 uczestników etapu okręgowego
  • XXXII Olimpiada Języka Francuskiego - 1 uczestnik etapu okręgowego
  • XXVII Olimpiada Języka Łacińskiego - 1 uczestnik etapu okręgowego
  • XXXVIII Olimpiada Literatury i Języka Polskiego - 6 uczestników etapu okręgowego (w tym 1 wyróżnienie)
  • VII Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej (Pułtusk) - 6 uczestników etapu okręgowego (w tym 3 wyróżnienia)
  • VII Olimpiada Misyjna Znajomości Afryki - 2 uczestników etapu okręgowego
  • XIX Olimpiada Teologii Katolickiej - 3 wyróżnienia etapu okręgowego
  • XXII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej - 3 uczestników etapu okręgowego
  • I Olimpiada Wiedzy o Finansach "Banki w akcji" - 1 uczestnik etapu okręgowego
  • II Olimpiada "Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego" - 3 uczestników etapu okręgowego
  • XVII Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK - 1 wyróżnienie etapu okręgowego
  • III Olimpiada Mediewistyczna - 2 uczestników etapu okręgowego

W konkursach nasi uczniowie zdobyli:

  • II miejsce w III edycji ogólnopolskiego konkursu telewizyjnego "You Can Dance"
  • III miejsce w XIX Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży "Kacze Pióro"
  • II miejsce w województwie (zespołowo)w konkursie na najlepszy biznesplan w ramach projektu "EKO- Kluby Przedsiębiorczości"
  • 4 uczniów zajęło miejsca od II do IX w VII Europejskim Konkursie Informatyczno- Językowym Eagle 2009 on-line
  • tytuł laureata (zespołowo) VI Podlaskiego Festiwalu Szkolnych Zespołów Muzycznych "Akolada"
  • tytuł finalisty etapu wojewódzkiego IV Olimpiady Wiedzy o Świecie Antycznym
  • 2 wyróżnieniaw IX Przeglądzie Twórczości Dzieci i Młodzieży
  • 5 wyróżnień w Olimpiadzie "Myśli Jana Pawła II"
  • liczne wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur" oraz Międzynarodowym Konkursie Fizycznym "Lwiątko".
 
USUS ES OPTIMUS MAGISTER
Doskonalenie nauczycieli ukierunkowane na sukces szkoły/przedszkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Zrozumiałem