IV Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Białymstoku

Najlepsze licea w Polsce - Srebrna Szkoła 2017

 

 szkola kreatywnosci

 

Erasmus+

 

 

 

Aktualności

Ilu mamy gości?

Odwiedza nas 79 gości oraz 0 użytkowników.

Finaliści z IV LO w Gdańsku

W dniach 19-22 kwietnia 2017 r. odbyła się w Gdańsku wizyta studyjna 16 drużyn z całego kraju, biorących udział w etapie centralnym IV edycji Olimpiady Solidarności. Nasze województwo reprezentowali finaliści z IV LO: Izabela Śliwińska z klasy IIe i Jan Filip Szmurło z klasy IIa wraz z Przemysławem Susoł z  ZSOiZ w  Ciechanowcu. Opiekunem podlaskiej drużyny jest nauczyciel historii i wos-u z naszego liceum  - pan Marek Kawczyński.

 

 

Pobyt na Wybrzeżu miał na celu zapoznanie uczestników konkursu z miejscami związanymi z historią Polski lat 1970 – 1990. Uczniowie odbyli wędrówkę „Śladami Solidarności” wiodącą od Pomnika Poległych Stoczniowców poprzez  Bramę nr 2 dawnej Stoczni Gdańskiej, legendarną Salę BHP oraz wystawę stałą, mieszczącą się w Europejskim Centrum Solidarności. Młodzież wzięła również udział w spotkaniu ze świadkiem historii panem Robertem Kwiatkiem członkiem Federacji Młodzieży Walczącej.

Wizyta studyjna w Gdańsku miała także na celu integrację członków poszczególnych drużyn wojewódzkich oraz zapoznanie olimpijczyków z wymaganiami dotyczącymi prezentacji, którą musi stworzyć każdy z zespołów. W ramach przygotowania do obrony swych prac przed komisją konkursową, uczestnicy wizyty studyjnej wzięli udział w warsztatach dotyczących technik filmowych oraz w zajęciach z autoprezentacji.

Wspólne działania i umiejętności z pewnością przydadzą się w przygotowaniu prezentacji, którą uczestnicy przedstawią podczas finału we Wrocławiu 7-8 czerwca 2017r.

 

Trzymamy kciuki za sukces naszej podlaskiej ekipy!

 
USUS ES OPTIMUS MAGISTER
Doskonalenie nauczycieli ukierunkowane na sukces szkoły/przedszkola

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Zrozumiałem