IV Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Białymstoku

Najlepsze licea w Polsce - Srebrna Szkoła 2017

 

 szkola kreatywnosci

 

Erasmus+

 

 

 

Aktualności

Ilu mamy gości?

Odwiedza nas 74 gości oraz 0 użytkowników.

"Real Maths Talks" w Holandii

W pierwszą matematyczna podróż do Holandii ruszyła ekipa IV LO w ramach programu Erasmus+ "Real Maths Talks". W dniach 10 - 14 października 2016r. nauczyciele matematyki z Anglii, Holandii, Litwy, Polski, Turcji i Włoch spotkali się w Comenius College w Rotterdamie.

 

 

W skład naszej grupy weszli: pani Marzenna Popławska, pani Joanna Wap i pan Kazimierz Klekotko. Projekt będzie trwał 2 lata, a na spotkaniach roboczych w każdym z wymienionych krajów odbędą się obserwacje lekcji matematyki, dyskusje i poszukiwanie najlepszych metod nauczania matematyki, by uczniowie  mogli zrozumieć trudne zagadnienia i polubić tę przydatną i ważną naukę.

Ogromne wrażenie na uczestnikach projektu wywarł sam Rotterdam - pełen urokliwych miejsc, otwartych ludzi, którzy żyją w wielkiej harmonii w tym wielokulturowym środowisku - oraz szkoła - bardzo nowoczesna z niezwykle praktycznym podejściem do kształcenia młodych ludzi. Ciekawym pomysłem są w niej obowiązkowe zajęcia praktyczne dla uczniów w wieku 12-14 lat, które obejmują usługi fryzjersko - kosmetyczne, gotowanie, opiekę nad dzieckiem i osobą w podeszłym wieku.

Jesteśmy pewni, że wymiana doświadczeń i międzynarodowe spotkania pomogą uczynić naszą szkołę miejscem doskonałych, przyjaznych uczniom, bardzo praktycznych rozwiązań - prawdziwej matematyki, która przemawia... w zrozumiałym dla wszystkich języku:)

 
Doskonalenie nauczycieli ukierunkowane na sukces szkoły/przedszkola
USUS ES OPTIMUS MAGISTER

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Zrozumiałem