IV Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Białymstoku

Najlepsze licea w Polsce - Srebrna Szkoła 2017

 

 szkola kreatywnosci

 

Erasmus+

 

 

 

Aktualności

Ilu mamy gości?

Odwiedza nas 53 gości oraz 0 użytkowników.

Wolontariusze nie tylko od święta:)

Jesteśmy bardzo dumni z naszych dzielnych wolontariuszy ze SzKW, którzy poświecając swój wolny czas niestrudzenie niosą pomoc potrzebującym. Ostatnio wzięli udział w dwóch mega - akcjach: "Żonkilowej kweście" na rzecz Fundacji Pomóż Im oraz w kweście "Kilometry Dobra".

 

 

 

 


W niedzielę 21 maja 2017 r. dołączyliśmy do „Żonkilowej kwesty” na rzecz fundacji „Pomóż Im”, prowadzącej jedyne w regionie domowe hospicjum dla dzieci. Hasło tegorocznej odsłony brzmiało: „A nadzieja może wszystko...”. Nasi wolontariusze: Ewa Potmalnik i Julia Sokołowska z kl. I f, Barbara Pyłko i Magdalena Kulikowska z kl. I a, Weronika Kochanowska z kl. I g, Patrycja Moczulska z kl. I h oraz Maciej Zimnoch z kl. I e kwestowali w sklepie „Opałek” przy ul. Skłodowskiej.

Celem jaki od lat przyświeca „Polom nadziei” jest rozpowszechnianie idei bezinteresownej pomocy na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci i ich najbliższych. Jesienią na skwerze przed naszą szkołą posadziliśmy żonkile, które symbolizują nadzieję. Kwiaty zakwitły wiosną, by zwrócić naszą uwagę na trudny los cierpiących dzieci i ich rodzin. Ta szczególna kampania społeczna ma przede wszystkim uwrażliwić społeczeństwo na chorobę i ból osób, które znajdują się wśród nas.

 


W piątek 26 maja 2017 r. w naszej szkole odbyła się kwesta "Kilometry Dobra". Wspólnie z Caritas Archidiecezji Białostockiej zbieraliśmy pieniądze do puszek na rzecz podopiecznych Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Uzależnień METANOIA. Nasze koło reprezentowali: Zuzanna Orzepowska, Magdalena Kulikowska, Klaudia Roszkowska i Barbara Pyłko z 1a.
Dziękujemy za wszystkie datki i już dziś zapraszamy na wielki finał akcji, który odbędzie 4 czerwca 2017 r. na placu przed Teatrem Dramatycznym w godzinach 12.00 - 21.30. My też tam będziemy! Zapraszamy!

Szczególne słowa uznania należą się również naszej opiekunce SzKW - pani Monice Miastkowskiej, która z niesamowitą energią i uśmiechem koordynuje wszystkie dobroczynne działania. Wszyscy jesteście wspaniali!

 
Doskonalenie nauczycieli ukierunkowane na sukces szkoły/przedszkola
USUS ES OPTIMUS MAGISTER

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Zrozumiałem