Memoriał Patryka Jakubowskiego

wpis w: Sport-wydarzenia | 0

W 7. rocznicę tragicznej śmierci naszego ucznia, wybitnego strzelca Patryka Jakubowskiego, na strzelnicy Kaliber odbyły się Młodzieżowe Zawody Strzeleckie. Udział w nich brali zawodnicy z Białegostoku, Suwałk, Siedlec i Chełma  oraz Białorusi i Litwy.
W dniach 12 – 14 października 2017 r. rozgrywane były eliminacje. W niedzielę 15 października odbył się finał pistoletu, który wygrała nasza absolwentka Katarzyna Bielkiewicz. II miejsce zajął Kacper Jurasz z klasy 3b. W karabinie najlepsza była Aleksandra Szutko z klasy 2e.

Zwycięzcy finału w karabinie i pistolecie otrzymali samochodziki – symbol wejścia do 32-osobowego finału na zawodach Polish Open Kaliber 2017, gdzie będą mogli walczyć o nagrodę główną, którą jest prawdziwy samochód osobowy.

W konkurencji pistolet pneumatyczny wśród dziewcząt złoty medal zdobyła Noemi Bujko z klasy 1b. Srebrny medal wystrzelała Kamila Malecka z klasy 2b. Na IV miejscu uplasowała się Magdalena Aleksiejuk z klasy 1f.

Wśród chłopców srebrny medal wystrzelał Paweł Sadowski z klasy 1b, Sebastian Zińczuk z klasy1b uplasował się na IV miejscu, tuż przed Adrianem Dederko z klasy 2e .

W trakcie tych zawodów na podstawie strzelonych wyników wybierani są też najlepsi zawodnicy klubu. W tym roku puchar przechodni oraz szarfę Mistrza Kalibra otrzymali: Aleksandra Szutko i Kacper Jurasz.